پولادین

باشگاه فرهنگی ورزشی شیراز جوان

جستجو
تقویم
مهر 1397
شیدسچپج
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
نظرسنجی
به نظر شما چگونه باید از محیط زیست و منابع طبیعی حفاظت نمود؟
جدیدترین یادداشت‌ها
نویسندگان
پیوندها
آمار
تعداد بازدیدکنندگان : 35271

مخترعان فرانسوی دستگاهی را اختراع کرده‌اند که در صورت دزدیده شدن دوچرخه پیامکی را به صاحب دوچرخه ارسال می‌کند. 

 مخترعان فرانسوی نگرانی صاحبان دوچرخه از دزدیده شدن این وسیله نقلیه را از بین برده اند. آنها دستگاهی را اختراع کرده اند که با هرگونه جابه جایی دوچرخه توسط افراد ناشناس، پیامکی را به صاحب دوچرخه مبنی بر ربوده شدن آن ارسال می کند. این دستگاه تنها زمانی قادر به ارسال پیامک به صاحب دوچرخه است که دوچرخه متوقف شده باشد. از سایر مزایای این دستگاه علاوه بر ارسال پیامک می توان به ارسال آدرس و مکان حدودی دوچرخه نیز اشاره کرد.


بنا به گزارش های منتشر شده سالانه بیش از ۴۰۰ هزار دوچرخه در فرانسه ربوده می شوند که مخترعان امیدوارند با کمک این دستگاه بتوانند آمار سرقت دوچرخه ها را کاهش دهند.


 


  **** زمان: 9 لغایت 12 آبانماه 1393   ****

کامل ترین تور استان کرمان با بازدید از جاذبه های:

کویر

کویر شهداد و بازدید از یاردانگها و نبکاهای دشت لوت
دیدن غروب و طلوع خورشید در کویر
یک شب اقامت در کمپ کویری شهداد
پیاده روی شبانه در دل کویر و دیدن آسمان شب کویر
بازدید از قلعه شفیع آباد
 

کرمان
بازدید از بلند ترین بازار ایران، بازار کرمان
بازدید از زیبا ترین حمام ایران
 ضرابخانه کرمان
مسجد جامع کرمان
گنبد جبلیه
باغ موزه هرندی، موزه سازها و نواها
 

ماهان
میراث جهانی باغ شاهزاده کرمان
مقبره شاه نعمت اله ولی
 

راین
گشت یک روزه و بازدید از
ارگ خشتی راین، دومین ارگ بزرگ خشتی جهان
آبشار راین

میمند
بازدید از روستای صخره ای میمند

 

محل اقامت
مهمانسرای جهانگردی ماهان

کمپ کویری شهداد


خدمات تور

وسیله نقلیه توریستی، 2 شب اقامت هتل، ورودی اماکن، صبحانه، پذیرایی، بیمه مسئولیت مدنی، راهنمای گردشگری

 

ظرفیت تور 14 نفر می باشد

حداکثر مهلت ثبت نام 27 مهرماه 1393 

لطفا جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

جعفری - 09173139035
جهت مشاهده ی عکسهای این برنامه به آدرس زیر مراجعه نمایید
https://www.
facebook.com/shirazEcoTours

کارشناسان موسسه ملی تحقیقات آب و هوای نیوزیلند اعلام کردند: یک سوم حجم برف‌های دائمی و یخ‌های رشته کوه آلپ واقع در نیوزیلند جنوبی ناپدید شده است. 

کارشناسان می‌گویند: از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون حجم یخ‌های آلپ در نیوزیلند جنوبی بیش از ۱۸ کیلومترمکعب یا ۳۴ درصد کاهش یافته که شدت کاهش حجم یخ‌ها طی ۱۵ سال اخیر افزایش بیشتری یافته است. ناپدید شدن این حجم وسیع از یخ‌ها با این سرعت بسیار نگران کننده است. به ویژه وقتی که این میزان ذوب‌ یخ‌ها را به ذوب یخ‌های قطبی اضافه کنیم یک سوال جدی و نگران کننده درباره آینده افزایش سطح آب دریاها و تاثیرات جوی ناشی از آن به ذهن می‌رسد.
به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز،‌ کارشناسان می‌گویند: یخچال‌های طبیعی کوچک تا متوسط در مقابل تغییرات هوا و تغییرات جوی سالیانه سریعتر واکنش نشان می‌دهند. از سال ۱۹۶۱ تا ۲۰۰۵ میلادی ضخامت صفحات یخچال‌های وسیعی در سراسر جهان به طور میانگین ۱۲ متر معادل ۹۰۰۰ کیلومتر مکعب آب، کاهش یافته است.
«
مارتین هوئلزل» و همکارانش در اداره خدمات سنجش یخچال‌های طبیعی‌، حجم یخ‌های یخچال‌های طبیعی در کوه‌های آلپ نیوزیلند جنوبی را در دهه ۹۰ قرن ۱۹ میلادی،‌ حدود ۱۷۰ کیلومترمکعب برآورد کرده که این حجم اکنون ۳۶ کیلومترمکعب است.
«
جیم سالینجر»،‌ استاد دانشگاه «آکلند» و همکارانش نیز دراین‌باره می‌گویند: از دست رفتن ۷۵ الی ۸۰ درصد از یخ‌های رشته کوه آلپ شاهدی بر تاثیرات منطقه‌ای گرمای جهانی است.در سال ۲۰۱۳ میلادی، هیئت کارشناسان بین‌دولتی سازمان ملل در امور آب و هوا برآورد کردند که ذوب یخچال‌های طبیعی از ابتدای قرن بیستم تاکنون حدود شش الی هفت سانتیمتر به ارتفاع آب اقیانوس‌ها افزوده و پیش بینی می‌شود این روند تا سال ۲۱۰۰ میلادی حدود ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتر بیشتر به ارتفاع سطح آب اقیانوس‌ها بیفزاید.

آگاهی نامه  روز کوهنورد فارس


با توجه به  هماهنگی انجام گردیده توسط پیشکسوتان کوهنوردی استان و گروه های کوهنوردی ؛

مراسم پاسداشت روز کوهنورد در نخستین آدینه آبان ماه (93/8/2) همچون سالیان گذشته  در

منطقه  کوهچنار مهارلو  برگزار می گردد.

بدینوسیله از باشگاه ها و  گروه های شرکت کننده در خواست می گردد ساعت 6/30)) این روز
 در مکان آغاز کوهپیمایی ( پارکینگ خودروهای
) حضور داشته باشند و همچنین طبق برنامه
 
ساعت 10 این روز آغاز مراسم پاسداشت  روز کوهنورد  در مکان همیشگی  (کنار چشمه )
برگزار می گردد
.


روز کوهنورد پیشاپیش شادباش و فرخنده باد


یک متخصص تغذیه ورزشی استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زا را عامل دفع آب بدن ورزشکاران دانست.

دکتر ایروانی گفت‌: درباره رژیم غذایی مناسب ورزشکاران در فصل گرما با توجه به مصرف زیاد مایعات و کم اشتهایی، اظهار کرد: توصیه می‌شود که ورزشکاران در فصل گرما علاوه بر آب از نوشیدنی‌های ورزشی به جای نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده کنند. نوشیدنی ورزشی ترکیبی از آب و گروهی از الکترولیت‌هاست که بدن به آنها نیاز دارد، ولی نوشیدنی‌های انرژی‌زا تنها انرژی کاذب ایجاد می‌کنند و حتی در مواقعی باعث دفع بیشتر آب از بدن می‌شوند.

او در ادامه بیان کرد: همه انسان‌ها در فصل گرما به خاطر دفع بالای آب از بدن به مایعات مفید مثل آب، دوغ، شیر و آبمیوه طبیعی نیاز دارند. البته خیلی‌ها فکر می‌کنند که چای هم چنین خاصیتی دارد، در حالی که چای باعث دفع بیشتر آب از بدن می‌شود. طبیعتا ورزشکاران با توجه به فعالیت بیشتر بدنی، الکترولیدهای زیادتری را از دست می‌دهند به همین دلیل علاوه بر مایعات گفته شده به نوشیدنی‌های ورزشی نیز نیاز دارند.

ایروانی درباره میزان مصرف مایعات برای ورزشکاران، عنوان کرد: اگر ورزشکار حجم بالایی از مایعات را مصرف کند در معده انباشه می‌شود که باعث جلوگیری از فعالیت بدنی و یا کم اشتهایی خواهد شد. پس بهتر است که این مایعات در وعده‌های فاصله دار و به میزان معقولی مصرف شوند تا روی رژیم غذایی تاثیر نگذارند.

این متخصص تغذیه ورزشی در پایان اظهار کرد: برای تغییر رژیم غذایی در فصل گرما ، ابتدا باید عادت استفاده از مایعات اصلاح شود. ورزشکاران اگر در فصل گرما کم اشتها می‌شوند بهتر است از رژیمی شامل مواد فیبردار مثل میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنند به شرطی که یکی، دو روز زودتر از مسابقه این رژیم قطع شود تا در گوارش ورزشکار مشکلی به وجود نیاید.